اسلایدر

عناوین ویژه
نویسنده : Admin , تاریخ : یکشنبه 1 خرداد‌ماه سال 1390 , چاپ , نظر شما

کشور ایران دارای ویژگی های آب و هوایی و اقلیمی متنوع و جاذبه های طبیعی و گردشگری  فراوان است. طبیعت سرشار از زیبایی و شور نشاط بوده و ما انسان ها معمولا علاقمندیم اوقات فراغت خود را در طبیعت سپری کنیم.

اگر بخواهیم از جاذبه های طبیعی استان هرمزگان بگوییم، شاید کوه گنو در بندر عباس و آبشار تزرج در حاجی آباد و همچنین سواحل زیبای خلیج فارس و جنگل های حرّا از نکات دیدنی استانمان باشد.

کوه پردی با 2216 متر ارتفاع در غرب استان و خط جداکننده شهرستان بستک از لارستان فارس است . این کوه دارای گونه های زیست محیطی فراوان و یکی از زیستگاه های مهم پرندگان و حیوانات وحشی در این منطقه است. قله های مرتفع و پرتگاه های متنوع چشم انداز هایی شگرف را در این منطقه پدید آورده که چشم هر بیننده را خیره می سازد. 

کوه پردی- بستک 

این کوه یکی از مهمترین تفریحگاه های مردم شهرستان بستک و همچنین لارستان فارس است. با شروع فصل بهار و کاسته شدن از سوز سرما، شاید این مکان بهترین گزینه جهت گذراندن تعطیلات آخر هفته به اتفاق خانواده باشد تا در این هوای خوب و با بوی لطیف درختان گوناگون و گیاهان دارویی هوایی عوض کرده و روحیه ای تازه شود. 

کوه پردی- بستک

نکته قابل ذکری که موجب نگارش درباره این موضوع شد این است که نگارنده طی حضور  چندین باره در این منطقه صحنه های بسیار تاسف باری را مشاهده نموده که متاسفانه معضل بزرگ و تخریبی این طبیعت بکر است.

تخریب و شکستن شاخ و برگ درختان و مهمتر از همه ریختن آشغال در طبیعت از عادات بسیار زشت ما انسان هاست. بهترین لحضات را در طبیعت سپری می کنیم و موقع رفتن ما تنها تلّ زباله و شاخ و برگ شکسته درختان از ما بر جا می ماند و این مداوم تکرار می شود تا روزی که به مرگ طبیعت بینجامد. 

کوه پردی- بستک

زندگی ما در دست طبیعت است و زندگی طبیعت در دستان ما.اگر ما خواهان زندگی زیبا و طبیعتی خوش آب و هوا هستیم باید در حفظ این نعمت همگی تا سر حد توان مسئول باشم و بکوشیم در زمان حضور ما کوچکترین خدشه و ضرری بدان وارد نشود تا همیشه آنرا در اختیار داشته باشیم. 

کوه پردی - بستک

هنگام بازگشت به منزل زباله ها را نیز جمع کرده و آنرا در سطل زباله شهر بگذاریم و با این کار خود از مرگ هزاران انسان جلوگیری کنیم چرا که مرگ هر بوته سبز مرگ هزاران انسان است.

احترام به طبیعت ،‌احترام به زندگیست ،‌‌احترام به زندگی ، احترام به خالق است.