اسلایدر

عناوین ویژه
نویسنده : Admin , تاریخ : یکشنبه 25 دی‌ماه سال 1390 , چاپ , نظر شما

داستان جدایی بخش هایی از هرمزگان و پیوستن آنها به استان های همجوار، مدتی است که بر سر زبان ها افتاده و چندی قبل نیز سردار رشید جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی خواستار محقق شدن این امر شد.

این سخنان سبب شد که اکثر فعالان فرهنگی و سیاسی در این خصوص ، موضع گیری و مخالفت خود را در قالب نامه سرگشاده و بیانیه در نشریات، سایت ها و خبرگزاری ها منتشر کنند. بسیاری از فرهنگیان، هنرمندان و همچنین نمایندگان هرمزگان هر کدام بصورت جدگانه در مصاحبه ها با نشریات مخالفت جدی خود را اعلام نموده و بسیاری نیز خواستار عذرخواهی سردار رشید از گفته های خود شدند.

احمد جباری بعنوان نماینده حوزه غرب هرمزگان نیز از اولین افرادی بود که در خصوص این جدایی سازی واکنش نشان داد و این موضوع را غیر ممکن بر شمرد.

ایشان در سایت شخصی خود اضهار داشتند: این دست اظهارنظرها هم موجب ناراحتی مردم و هم باعث دلسردی می‌شود و جدا کردن بخش هایی از استان هرمزگان راهکار خوبی برای آباد کردن سواحل نیست. نماینده بندرلنگه، بستک و پارسیان، جدا کردن هر قسمت از استان‌های جنوبی را اشتباهی بزرگ خواند و گفت: عمده این مناطق در جوار میدان‌های عظیم نفتی و گازی قرار گرفته‌اند و یا خود دارای منابع گسترده و غنی هستند اما از این ثروت‌ها هرگز برخوردار نشده‌اند، بهتر است به‌جای جدا کردن این مناطق، تلاش کرد تا کمک‌ها و اعتبارات آبادانی آنها افزایش یابد تا کمبودها را بتوان به سرعت از بین برد و کشور را آباد کرد

اما اکنون پس از گذشت چند ماه و کم رنگ شدن این بحث و اضهار نظر ها، انتشار فایل صوتی مصاحبه جنجالی علی اصغر حسنی نماینده شهرستان های لار،خنج و گراش با رادیو آنلاین صحبت نو  در وب سایت "جناح آنلاین" ابعاد تازه ای به موضوع جدایی غرب هرمزگان بخشیده است.

 وی چند ماه قبل در گفتگو با خبر نگار صحبت نو لارستان، در خصوص ایجاد استان فارس جنوبی به مرکزیت لارستان یا لامرد می گوید : با احمد جباری نماینده غرب هرمزگان برای الحاق بستک و پارسیان به استان فارس به توافق رسیده ایم...!

این نقل از نماینده حوزه جنوب فارس، در تضاد با موضع گیری چندی پیش  احمد جباری نماینده شهرستان های بستک، لنگه و پارسیان است و چنانچه این گفته صحت داشته باشد، یک جبه گیری دو سویه را از احمد جباری شاهد بوده ایم.

لذا می طلبد نماینده محترم هرچه سریعتر توضیحات خود مبنی بر تایید و یا تکذیب گفته ی نماینده لارستان ارائه نمایند تا شک و شبهه های بوجود آمده در اذهان عمومی در خصوص حمایت ایشان از طرح جدایی مناطق غرب هرمزگان و الحاق آن به استان فارس رفع شود.


لینک خبر در جناح آنلاین:

http://www.janahonline.com/index.php?topic=2083.0


در همین زمینه بخوانید:

http://latidan3.blogsky.com/1390/10/24/post-150/