X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اسلایدر

عناوین ویژه
نویسنده : Admin , تاریخ : شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1390 , چاپ , نظر شما

خلیل درخورد سردبیر روزنامه ندای هرمزگان در سرمقاله امروز خود با عنوان " به این افتخار می بالم" در خصوص مصاحبه احمد جباری در خصوص تشکیل استان خلیج فارس به مرکزیت بندرلنگه واکنش نشان داده و نوشته است:

"این خبر خوش را بنده با افتخار در مجلس هشتم به شما اعلام می کنم که به زودی شاهد استان جدید خلیج فارس با مرکزیت بندرلنگه خواهیم بود."؛ این جمله را احمد جباری نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفته و بنا بر آنچه که سایت لنگه نیوز نقل کرده این نماینده بیان آن را نوعی افتخار دانسته که خود جای تامل بیشتری دارد.

بحث بر سر تشکیل استان خلیج فارس پیش از این در رده های کلان مطرح بوده و هست و پیشنهاد هم شده بود که این استان متشکل از جزایر خلیج فارس باشد نه یکی از شهرستان های غرب استان.

طرح استان خلیج فارس متشکل از جزایر استان هنوز به سرانجام نرسیده است که به نظر می آید احمد جباری -نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی- برای مستحکم کردن پایه های خود برای حضور مجدد در مجلس شورای اسلامی رو به وعده هایی آورده که بیان آن ما را به یاد ضرب المثل «بزک نمیر بهار می یاد کمبزه با خیار می یاد» می اندازد.

ابتدا باید گفت: در شرایط فعلی مطرح کردن این نوع مسائل نه اولویتی دارد و نه شخص جباری می تواند در فرصت اندک با رایزنی، این طرح را توجیه و سپس عملی کند.

نکته جالب تر هم اینکه این نماینده مجلس در جریان جدایی پارسیان از هرمزگان و الحاق آن به استان فارس موضع گرفت اما بعدها مشخص شد که وی با نماینده لار صحبت هایی داشته که با الحاق بخشی از مناطق غرب هرمزگان استانی با مرکزیت لارستان تشکیل شود، موافق است. نماینده غرب هرمزگان پس از انتشار سخنان حسنی نماینده لارستان واکنشی نشان نداد که عدم واکنش از سوی جباری می تواند تائید کننده سخنان حسنی باشد.

با همه این اوصاف به نظر می رسد که پشت این قضایا موضوعات دیگری پنهان است که شاید ما از آن بی اطلاع هستیم. اما نکته مثبت جریان این است که مردم غرب هرمزگان بویژه پارسیان در تابستان امسال با صراحت پاسخ این ادعاها را داده و دیگر هم نیازی نیست که شخصی در آستانه انتخابات به طرح آن با روشی دیگر بپردازد که نه ثمری دارد و نه عملیاتی است و تنها و تنها بیان آن نوعی بازی با احساسات مردم هرمزگان است.

بدون شک مردم خواسته هایی دارند که اگر بخواهد عملی شود با شرایط موجود هم امکان آن وجود دارد. از سوی دیگر مردم هم در شرایط فعلی می دانند که این نوع وعده در زمان اندک عملی نمی شود هیچ، بلکه وعده سر خرمن دادن است. پس بهتر است آقای جباری اگر به دنبال ترمیم جایگاه خود و حضور مجدد در مجلس شورای اسلامی است وعده هایی دهد که درصورت توان انجام آن نیازهای ضروری مردم آن سامان را برآورده سازد از جمله رفع بیکاری و...