اسلایدر

عناوین ویژه
نویسنده : Admin , تاریخ : سه‌شنبه 12 تیر‌ماه سال 1386 , چاپ , نظر شما

منطقه گوده بخش مرکزی بستک که شامل سه دهستان بزرگ دهتل، دهنگ و فتویه می باشد وسیعترین ناحیه این شهرستان به شمار می رود.در این بین دهستان دهتل خود به تنهایی با زیر پوشش قرار دادن روستاهای بسیار از دور  ونزدیک از پناورترین دهستانهای شهرستان بستک است. محدوده زیر پوشش دهستان دهتل از روستای ایلود درغرب شروع و تا روستاهای تهر وانجیردان در شرق ادامه دارد بطوریکه فاصله روستای انجیردان تا مرکز دهستان دهتل حدودا 100 و تا مرکز بخش بستک 150 کیلومتر است واین وسعت مسافت خود مسائل و مشکلات زیادی را برای ساکنین این نواحی دور افتاده رقم زده است. در این پست و پست های بعدی به شرح چند مشکل اساسی ومهم این منطقه اشاره میکنم:

برق

از ولتاژ بسیار پایین برق دهتل ومنطقه در تابستان که متاسفانه سال به سال بدتر میشود بطوریکه در ساعات کم بار روز از 185 ولت تجاوز نمیکند که بگذریم و تشکر ویژه اینجانب حضور مسئولان برق استان و شهرستان به منظور اینکه در گیر ودار مشکلات برق مرخصی تابستانه تحمیلی را برایم در نظر گرفته اند( به دلیل نداشتن برق مناسب مجبور به تعطیلی کارم شده ام) و باز هم تشکر ویژه خدمت جناب آقای باقری ریاست محترم اداره برق شهرستان بستک که در جلسه پاسخگویی بدون هیچگونه پیچاندن و تعریف از کارهای خود مستقیم و رک عنوان نمودند که در خصوص مشکل برق این منطقه به هیچ عنوان نمیتوانند پاسخگو بوده و مراتب عذر خواهی خود را با اقتدار از پشت تریبون و به حظور مردم دهتل ارائه نمودند.لازم به ذکر است که آقای باقری خود شخصا یک روز قبل از جلسه یاد شده در دهتل حضور یافتند و برق تعدادی از منازل را چک کرده و خود عینا شاهد افت شدید برق بوده اند. وتنها راه حل این مشکل را ایجاد پست برق در منطقه گوده عنوان نمودند واز ما خواستند که جهت تسریع اینکار مراتب را به آقای حسینی (نماینده) گزارش کرده تا هرچه سریعتر نسبت به ایجاد پست برق اقدام شود. البته گویا مسئولین محلی خود قبلا پیگیر این کار بوده اند ولی هنوز نتیجه ای در بر نداشته است. پس باید امیدوار بود که اگر به قول جناب جهانگیری ( فرماندار) تاسیس پست برق تصویب بشود! طی 10 سال آینده احتمالا مشکل برق تا حدودی رفع خواهد شد و تا آن زمان پیشنهاد میشود دوباره کپرها برپاشوند و چرخ گاوی ها جهت کشیدن آب از چاه ها دست به کار شوند و چراغ نفتی هایی که سالهاست کنج انبار خاک میخورد نیز صیقل داده شود تا نوری باشند بر کپرهایمان و پوششی نیز بکشیم بر کلیه لوازم برقی منزلمان ...

اما اگر به همین برق از نفس افتاده قانع باشیم نیز روزهای باد و طوفان و باران از راه میرسند و باز ما به جای اینکه شادی را با بوی باران در خانه احساس کنیم متاسفانه باید دوباره دغدغه برقمان را داشته باشیم که امکان ندارد با کوچکترین وزش ویا ابری در اسمان به قطعی چندین ساعته و در بعضی اوقات چند روزه نیانجامد. متاسفانه بیشتر اوقات نیز خرابی و یا قطع برق از ناحیه های دور دست منطقه بوده و تا رسیدن ماموارن اداره برق وتعمیر ممکن است ساعتها به طول بیانجامد و هرچند خرابی و قطع برق در یکی از روستاها و محدوده ها باشد اما  بقیه روستاهای مجاور نیز در این امر شریک بوده و باید  تا تعمیر برق آن ناحیه شب و روز خود را سپری کنند. در این زمینه نیز در جلسه حضور مسئولان زیربط درخواستی مبنی بر ایجاد دفتری جهت تسریع تعمیرات و خرابیهای برق در دهستان دهتل عنوان شد که این امر نیز غیر قابل اجرا عنوان شد.

 

پست بعدی مربوط به مشکل بهداشت و درمان در دهستان دهتل می باشد.